Іноземні мови для дітей

foreign languages for childrenЗ часом батьки маленьких дітей натрапляють на проблему – з якого віку слід починати вивчати іноземні мови ? Існує багато різних думок. Одні говорять, що спочатку діти мають опанувати рідну мову, а вже після цього можна починати вивчати іноземну. Інші ж, схиляються до думки, що маленькі діти мають надзвичайну пам’ять, і у віці семи років вони можуть вже вивчати другу іноземну. Де ж правда ? На мою думку, це залежить від бажання та мети батьків, і звичайно ж, від бажання дітей. Але ось вам одна важлива річ : у сучсному світи іноземні мови дуже важливі, не тільки для кар’єрного росту, а й для власного розвитку.

Коли почати займатись з дитиною іноземною мовою ?

Не поспішайте з цим рішенням, та не змушуйте вашу трьохлітню дитину займатися іноземною мовою. Процес вивчення має бути невимушений, цікавий та веселий. І що важливо – він має бути в ігровій формі. З чотирьохрічного віку можна поступово залучати дитину до вивчення. Покажіть кольорові малюнки на яких написані слова іноземною мовою. Ви вимовляєте слова, а дитина їх за вами повторює. Використовуйте також дитячі пісні або короткі мультфільми, де звірі аби носії мови правильно вимовляють слова та фрази. З п’ятирічного віку вже доречно використовувати підручник і займатися мовою більш серйозно. До першого класу ваша дитина знатиме абетку, деякі слова, цифри та вже зможе вимовляти прості фрази. Ці знання додадуть дитині впевненості на уроках іноземної мови в школі, та підвищать інтерес до навчання. Не хвилюйтесь, якщо ваша дитина не говоритиме багато іноземною мовою. Зазвичай, у початковій школі діти накоплюють знання, а вже потім починають говорити. Дуже важливо у цьому віці не засуджувати дитину за незнання, тому що у майбутньому у неї може виникнути мовний бар’єр, який складніше зламати.

Часто, в школі учні починають вивчати першу іноземну мову, а з другого класу другу. Для дитини це може здатися складним, адже вона ще плутається з першою іноземною, намагається опанувати правила читання та письма, вимову. Але якщо ваша дитина почала вивчати мови ще за два-три роки до школи, друга іноземна мова їй здасться набагато легшою.

Як мотивувати дитину на вивчення іноземних мов ?

Інтерес до вивчення іноземних мов повинні дати батьки або вчителя. У дошкильному віці для дітей головне щоб було цікаво та не нудно. Підшукайте для вашої дитини кольорові малюнки, журнали, мультфільми, пісні та телевізійні програми. Вимовляйте слова іноземною мовою кожен раз, коли ви обідаєте, гуляєте на свіжому повітрі або граєте в ігри. Пограйте з дитиною у мовні ігри. Наприклад, гра з м’ячем. Ви кидаєте м’яч, а дитина вимовляє слово іноземною мовою. Також ви можете використати літери, щоб складати слова. Якщо ви обожнюєте подорожувати, розкажіть дитині, наскільки важливо знати мови, щоб спілкуватись з людьми.

Скільки часу потрібно дітям для навчання ?

Це залежить від віку дитини. У чотирьохрічному віці починати слід з п’ятнадцяти хвилин щоденно, поступово збільшуючи час. У п’ять – шість років можно займатись по годині два рази на тиждень. Але ви все ще маєте використовувати ігрові методи навчання. Дитина повинна думати, що ви лише граєтесь. Також ви разом можете дивитись дитячі фільми іноземною мовою або читати комікси. Головне правило – ніколи не змушувати та не осуджувати дитину. Процес навчання має бути захоплюючий та цікавий.

Читайте також англійську, французьку, російську версії

Comments

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l’aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.