Французи: які вони?

french_habits(незвичайні звички французів)

Я вважаю, що французи – це одна з найнезвичайніших націй серед європейців. Їх мова вражаюча, манери – вишукані, а кухня – найсмачніша. Чи насправді це так? Забудемо всі кліше та дізнаймося про французів та їх звички більше.

Їжа.Зовсім не дивно, що ми починаємо саме з їжі. Для французів їжа – це мистецтво. Вони не полишають можливості поїсти смачно. Напевно більша частина найкращих рецептів приходить з Франції. Та крім смечних рецептів, французи досить серьйозно відносяться до їжі. Сніданок, обід та вечеря для них дуже важливі. Зазвичай, французький сніданок невеликий. Це хліб (багет) з варенням або Нутелою, чайка чаю або кави. В основному їх сніданок солодкий. Між сніданком та обідом французи не їдять. Іноді на роботі, під час невеликої перерви, вони можуть випити каву с печивом, та з’їсти фрукти.

У порівнянні з іншими країнами, обід для французів – святий час. На роботі все зупиняється на одну годину. Один француз із двох повертається додому на обід, щоб приготувати собі гарячу страву. Якщо ж вони не мають такої змоги, то їжу готують напередодні, щоб вже розігріти її на роботі. Вони ніколи не беруть з собою бутерброди. Також французи не пропускають прийоми їжі, та не їдять між ними.

Вино. Чесно кажучи, це зовсім не кліше, той факт, що французи люблять вино. Для них є нормальним пити вино кожен день на вечерю у колі сім’ї. Вони вважають, що вино містить антиоксиданти і є добрим для здоров’я, хоча жодного наукового підтвердження ми не маємо. На сімейні свята, Різдво, Пасху, французи збирають сім’ями. Вони п’ють різне вино для окремих страв. Наприклад,

– аперитиф: рожеве вино або шампанське

– перша страва: біле вино

– головна страва: червоне вино

– сир: інше червоне вино

– десерт: солодке червоне вино

Поцілунки. Тут слід бути уважним, бо існують « правила поцілунків ». Коли француз зустрічає свою знайому, він цілує її у щоку. Для більш професійних відносин, або для незнаюмий людей, вони тиснуть руку. Зазвичай цілують два рази. Але в деяких регіонах це може бути один, три або ж п’ять разів! Наприклад, в місті Брест цілують один раз, а у Нант – чотири.

З якої щоки починати, правої чи лівої? Це також цікаво знати. В регіоні От-Гарон спочатку цілують ліву щоку, але в регіоні Кот-д’Ор – починають з правої. Але, як правило, у більшості регіонів починають цілувати праву щоку.

Скарги. Скарги та бурчання, так як і забастовки, це французька національна особливість. Вони можуть бути незадоволоні будь-чим. Їх вважають однією з песимістичних націй, щодо майбутнього своєї країни. Хоча життя у Франції не таке вже й погане. Дорогою на роботу, вони не залишають можливости кинути парочку погданих слів іншим водіям. Можливо так французи знімають стрес?

Запізення і табу. Якщо вас французи запросили на вечерю, не дивуютеся, що вони спізнюються. Для них не нормально. Отже, якщо ваша зустріч о сьомій, будьте впевнені, що француз прийде о сомій десять. За столом, французи зазвичай обговорюють повсякденні речі, кумедні історії та їду. Але ви ніколи не почуєте розмову про політику, релігію, чи їхню зарплату. Для них ці теми – табу. Отже, якщо ви хочете приємно провести час в компанії друзів, не починайте обговорювати ці теми.

Також читайте цю статтю англійською, французькою, російською мовами

Comments

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l’aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.