Зимові свята в Україні

winter holidays in ukraineАНГЛІЙСЬКА ФРАНЦУЗЬКА

Найбільш очікувані та веселі це зимові свята. Саме на зимовий період припадає багато свят. Все найцікавіше починається в грудні. Тоді діти очікують на свої перші подарунки. 19 грудня українці святкують день Святого Миколая. Напередодні, діти пишуть листи з побажаннями до Святого Миколая, а 19 грудня, вранці, вони знаходять під подушками цукреки та різні подарунки. У цей день на головній площі столиці запалюють Новорічну ялинку і починаються зимові святкування.

New Year tree in Kiev

З 31 грудня на 1 січня українці святкують Новий Рік, а 7 січня – Різдво. Зазвичай Новий рік святкується з друзями, а Різдво у сімейному колі. Як і в більшості країн, коли годинник б’є дванадцяту годину, українці загадують бажання. Після цього п’ють шампанське та вітають один одного з Новим роком. Наступного ранку діти знаходять під ялинками подарунки, які приніс дід Мороз. В Україні подарунки приносить не Санта Клаус, а дід Мороз зі своєю онучкою, Снігуронькою. (Мороз – Сніг)

Новогодние_марки_Украины_Дед_Мороз

6 січня, Святий вечір, одне з найцікавіших та містичніших свят. На столі має бути 12 (в ідеалі пісних) страв, що символізують 12 апостолів. Обов’язково має бути кутя. Це блюдо приготоване з пшениці або ячменю, з додаванням меду, горіхів, ізюму та маку. Всі інгрідієнти потрібно зварити. Але в кожному регіоні рецепт куті різний. За стіл вся сім’я сідає тільки тоді, колі на небі з’являється перша зірка. Виголошується молитва і починається вечеря. Обов’язково її треба почати з ложки куті. Раніше на святий вечір молоді люди ворожили, вони сподівались дізнатись майбутнє, про кохання або удачу. Також робилися прогнози, наприклад, багато зірок в небі – буде багаті врожай гарбузів, кавунів та динь. Якщо йде сніг – то буде багато яблук, а якщо є іній – то літо буде дощове.

Kutya

7 січня святкується Різдво. Деякі люди йдуть до церкви, збираються сім’єю за святковим столом. Також існує давня традиція колядувати. Хлопці ходять по хатам, перевдягнувшись у різні костюми фольклорних персонажів та співають колядки або грають сценки, а господар дому дає їм гроші, цукерки або їжу.

koladky

Цікаво те, що в Україні святкують два Нових роки. Правда, що другий вже маже ніхто не святкує, але традиція й досі живе. Преший Новий рік (31.12-01.01) святкується за григоріанcьким календарем, другий в ніч з 13.01 на 14.01 святкується за юліанським. На Новий рік за старим стилем прийнято щедрувати (вечір 13 січня називається щедрим), співати народні пісні та посівати. Обряд посівання дуже цікавий. З самого рунку хлопці ходять по хатам співають щедрівки та посівають пшеницею або житом. Ось приклад щедрівки :

Party_Border

«  Сію, сію, посіваю,

З Новим роком вас вітаю.

Щоб сей рік було більше, ніж торік,

На щастя, на здоров’я, на Новий рік!

Щоб уродило краще, ніж торік! »

Party_Border

Одним з дохристиянських символів є Дідух. Це сніп з пшениці, який є символом багатого врожаю та багатства. В язичницькі часи був символом пожертви. Його заносили до хати напередодні Різдва і спалювали після закінчення зимових свят, стрибали через багаття і очищували душу від нечистої сили. Також обряд спалювання Дідуха означав закинчення зими.

Didukh

Ось так, зазвичай українці святкують зимові свята, весело, цікаво та запально.

Comments

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l’aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.