Зимові свята в Україні

winter holidays in ukraineАНГЛІЙСЬКА ФРАНЦУЗЬКА

Найбільш очікувані та веселі це зимові свята. Саме на зимовий період припадає багато свят. Все найцікавіше починається в грудні. Тоді діти очікують на свої перші подарунки. 19 грудня українці святкують день Святого Миколая. Напередодні, діти пишуть листи з побажаннями до Святого Миколая, а 19 грудня, вранці, вони знаходять під подушками цукреки та різні подарунки. У цей день на головній площі столиці запалюють Новорічну ялинку і починаються зимові святкування.

New Year tree in Kiev

З 31 грудня на 1 січня українці святкують Новий Рік, а 7 січня – Різдво. Зазвичай Новий рік святкується з друзями, а Різдво у сімейному колі. Як і в більшості країн, коли годинник б’є дванадцяту годину, українці загадують бажання. Після цього п’ють шампанське та вітають один одного з Новим роком. Наступного ранку діти знаходять під ялинками подарунки, які приніс дід Мороз. В Україні подарунки приносить не Санта Клаус, а дід Мороз зі своєю онучкою, Снігуронькою. (Мороз – Сніг)

Новогодние_марки_Украины_Дед_Мороз

6 січня, Святий вечір, одне з найцікавіших та містичніших свят. На столі має бути 12 (в ідеалі пісних) страв, що символізують 12 апостолів. Обов’язково має бути кутя. Це блюдо приготоване з пшениці або ячменю, з додаванням меду, горіхів, ізюму та маку. Всі інгрідієнти потрібно зварити. Але в кожному регіоні рецепт куті різний. За стіл вся сім’я сідає тільки тоді, колі на небі з’являється перша зірка. Виголошується молитва і починається вечеря. Обов’язково її треба почати з ложки куті. Раніше на святий вечір молоді люди ворожили, вони сподівались дізнатись майбутнє, про кохання або удачу. Також робилися прогнози, наприклад, багато зірок в небі – буде багаті врожай гарбузів, кавунів та динь. Якщо йде сніг – то буде багато яблук, а якщо є іній – то літо буде дощове.

Kutya

7 січня святкується Різдво. Деякі люди йдуть до церкви, збираються сім’єю за святковим столом. Також існує давня традиція колядувати. Хлопці ходять по хатам, перевдягнувшись у різні костюми фольклорних персонажів та співають колядки або грають сценки, а господар дому дає їм гроші, цукерки або їжу.

koladky

Цікаво те, що в Україні святкують два Нових роки. Правда, що другий вже маже ніхто не святкує, але традиція й досі живе. Преший Новий рік (31.12-01.01) святкується за григоріанcьким календарем, другий в ніч з 13.01 на 14.01 святкується за юліанським. На Новий рік за старим стилем прийнято щедрувати (вечір 13 січня називається щедрим), співати народні пісні та посівати. Обряд посівання дуже цікавий. З самого рунку хлопці ходять по хатам співають щедрівки та посівають пшеницею або житом. Ось приклад щедрівки :

Party_Border

Сію, сію, посіваю,

З Новим роком вас вітаю.

Щоб сей рік було більше, ніж торік,

На щастя, на здоров’я, на Новий рік!

Щоб уродило краще, ніж торік!”

Party_Border

Одним з дохристиянських символів є Дідух. Це сніп з пшениці, який є символом багатого врожаю та багатства. В язичницькі часи був символом пожертви. Його заносили до хати напередодні Різдва і спалювали після закінчення зимових свят, стрибали через багаття і очищували душу від нечистої сили. Також обряд спалювання Дідуха означав закинчення зими.

Didukh

Ось так, зазвичай українці святкують зимові свята, весело, цікаво та запально.

Advertisements

Comments

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s