Dlaczego znać i uczyć się języków obcych?

Dlaczego warto znać języki obce

Witam, dziś chciałabym ćwiczyć polskiego. Nie miałam takiej możliwości już od dawna. Więc jeśli widzicie błąd, napiszcie mnie o tym. Zatem zaczynamy.

Dlaczego znać i uczyć się języków obcych?

Najpierw, warto mówić, że teraz znajomość języka angielskiego jako języka najpopularniejszego nie jest przewagą, to ćoś co każdy powinien znać, jeśli chce mieć dobrą pracę. Znajomość innego języka daje więcej możliwości znaleźć pracę swoich marzeń w firmie międzynarodowej.

Również nauka języków obcych pomoże Ci stać się zorganizowaną osobą. Samoorganizacja jest bardzo ważna. Dlatego trzeba praktykować język codziennie. Rozumiem, że nie każdy ma dużo wolnego czasu. Jednak pomyślicie, można ćwiczyć język, kiedy jeździcie do pracy autobusem lub metrem, kiedy stoicie na przystanku, albo kiedy nudzicie w kolejce. Ten czas trzeba wykorzystać! Można zajrzeć do swoich notatek, poczytać książkę, albo poukładać zdania w głowie.

Osoba, która uczyć się języków jest ciekawą osobą. Ona chce wszystko wiedzieć, ona jest otwarta. Dla mnie to nie jest tylko znajomość, dla mnie to jest cały świat! Tak następnym powodem jest samorozwój, samodoskonalenie, praca nad sobą. Nauka języków daje mi możliwość zrozumieć kulturę, mieć dostęp do interesujących materiałów. Ona daje mi możliwość lepiej zrozumieć ludzi i jak oni myślą, dlatego że konstrukcja języków jest różna. Myślę, że to jest bardzo ciekawe. Na przykład, po angielsku mówimy „I will not make it in time”, ale w języku szwedzkim trzeba tylko trzy słowa „jag hinner inte”.

I jeszcze, powód dla którego trzeba uczyć się języków obcych jest możliwość pisania dziennika albo prowadzenia rozmów. Nikt nie będzie was rozumieć ! Ach… i dla mnie jednym z ważnych powodów jest możliwość czytanie ciekawszych książek bez potrzeby przekładu, nigdy nie czekam na ich przekład.

Advertisements

Comments

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s